Kolekcja Inside look
Kolekcja Inside look

INSIDE LOOK – przez dziurkę od klucza 

„Inside Look” – to seria obrazów, które są kontynuacją kolażowej serii prac na papierze o znaczącym tytule “Harmony”. Cykl ten polega na stworzeniu poetyckiej wizji metafory ludzkiego życia. Kolaże, zbudowane z elementów abstrakcyjnych, tworzą jedną kompozycję. Natomiast każdy z elementów abstrakcyjnych symbolizować ma wielowątkową egzystencję jednostkowego życia. Piętrzenie się elementów kompozycji, nierealność i surrealistyczny wymiar układów i form jest więc artystyczną próbą zilustrowania złożoności i niezwykłości ludzkiego losu. W serii “Inside Look” świadomie nawiązuję do poprzedniego cyklu “Harmony”, utrzymując charakterystyczną budowę układów kompozycyjnych a jednocześnie poszukując w tej ekwilibrystyce harmonii i lekkości. 

“Inside Look” to dużo bardziej etiudy malarskie, inspirowane zarówno estetyką modernizmu, minimalizmem jak i japońską ikebaną. Geometryczne formy przeplatają się z realistycznymi elementami portretowymi takimi jak oczy i usta.
Moim założeniem było ukazanie świata niejako przez dziurkę od klucza. Obrazy z serii “Inside Look” są próbą wejrzenia w nasz osobisty świat, przede wszystkim w świat emocji, który z natury rzeczy jest intymny, skrzętnie ukrywany i najbardziej wrażliwy na zranienie. Te niepowtarzalne układy form są metaforą radości, smutków, niewysłowionych często uczuć i impresji. Są to w pewnym sensie artystyczne dzienniki malarskie – zapisy rozpoznawalnych emocji dostrzeżonych w twarzach nieznajomych mi osób.